Alternate Text

alo_176_orjinal_230x142.png
earşiv.jpg
atatürk asıl
index.png
içerik
teda
873,emuzikgif.png.gif
cocuk.gif
88431,e-kitap.png.jpg
guvenli
israfetme
kimlik.png
KAHRAMANLARIMIZ KÜTÜPHANEDE ÖLÜMSÜZLEŞTİRİLDİ

Sinop'ta, 53.Kütüphane Haftası kutlama etkinlikleri başladı. Etkinlikler kapsamında Sinop İl Emniyet Müdürlüğünce bir okulda 15 Temmuz şehitleri anısına kütüphane oluşturuldu.


 Sinop’ta, Kütüphane Haftası nedeniyle yapılacak etkinlikler düzenlenen törenle başladı. Valilik önündeki törende, Dr. Rıza Nur İl Halk Kütüphanesi Müdürü Erol Akarslan ile Sinop Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Alpay Tırıl, Atatürk Anıtı'na çelenk sunarak saygı duruşunda bulunuldu. İl Kültür ve Turizm Müdürü İrfan Göz, burada yaptığı konuşmada, hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini söyledi. Konferanslar, sunumlar, belgeseller, müzik dinletisi, ziyaretler ve kitap okuma etkinliklerinin yanı sıra öğrencilerle de bir araya geleceklerini belirten Göz, "İl genelinde yapılacak olan etkinliklerde kütüphanelerin önemini hakkında farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz" dedi. 53.Kütüphane Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında Sinop İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Gazi Mustafa Kemal İlkokulunda 15 Temmuz şehitleri anısına kütüphane oluşturuldu. Açılış programında konuşan İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, emniyet teşkilatı olarak toplumun bütün sorunlarıyla yakında ilgilendiklerini söyledi. Toplum Destekli Şube Müdürlüğü ekiplerince "Mutlu şehrin mutlu çocukları" düşüncesiyle hazırlanan proje kapsamında Gazi Mustafa Kemal İlkokulunda 15 Temmuz şehitleri anısına kütüphane oluşturulduğunu vurgulayan Dağdeviren; “15 Temmuz bizim için bir dönüm noktasıdır. FETÖ hain terör örgütünün bir kalkışması söz konusu oldu. O kalkışmada bu ülke için şehit düşenler oldu. Bizler de buraya onların adını vererek 15 Temmuz şehitler kütüphanesi diyoruz. Çocuk dediğimizde ilk aklımıza gelen tabi ki geleceğimiz. Benim bütün çocuklara tavsiyem okumalarıdır. Bu kütüphane de sizlerin okuması için bir araçtır. Ben kütüphanenin oluşturulmasında emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum" diye konuştu.
  Dağdeviren'in konuşmasının ardından kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.
Açılışa, Vali Hasan İpek, İl Jandarma Komutanı Albay Şefaattin Serten, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan , öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

kahramanlarimiz-kutuphanede-olumsuzlestirildi8e408e9a8f326ac6a76a.jpg
YENİ GELEN YAYINLAR114104,111420-11koha.png.jpg
111419,koha.png

kütüphanelerimiz.png
RADYO.png
SİNOP HALK KÜLTÜRÜ.png
TURİZM AKTİVİTELERİ.png
SEYAHAT.png
YEREL HABER.png

113372,untitled-100.png
İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 218 kez gösterilmiştir.